![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8459234
*
nr 845 9234
Spegel
Funkis, höjd: 51 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 september 2013
kl 18:43:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/9 08:38:56
1
250 kr
9/9 16:40:43
2
150 kr
9/9 18:32:44
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 845 9234
Spegel
Funkis, höjd: 51 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 september 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/9 08:38:56 | 1 | 250 kr |
9/9 16:40:43 | 2 | 150 kr |
9/9 18:32:44 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)